Trampolíny ponúkajú nekonečnú zábavu a pohyb priamo vo vašej záhrade. Ale predtým, ako sa rozhodnete pre kúpu, si pravdepodobne položíte otázku: „Ktorú trampolínu si mám vybrať?" a to je skutočne dobrá otázka. Na čom by sa malo toto rozhodnutie zakladať? Pri hľadaní záhradnej trampolíny je potrebné si uvedomiť niekoľko vecí. Tento sprievodca vám pomôže urobiť to najlepšie rozhodnutie pri investícii do trampolíny a zaistí bezpečnosť a zábavu pre celú rodinu.
1. Vezmite do úvahy dostupný priestor
Pred zaobstaraním trampolíny je potrebné najskôr určiť vonkajší priestor, do ktorého ju chcete umiestniť. Vo všeobecnosti by ste mali uprednostniť mäkký povrch, ako je tráva alebo gumené dlaždice na ihrisku. Neumiestňujte trampolínu na, alebo v prípade prízemných trampolín do blízkosti tvrdých povrchov, ako je betón, dlaždice alebo drevená terasa. Riziko zranenia je podstatne vyššie, ak osoba spadne na tvrdý povrch.
Mali by ste zvážiť aj to, koľko z vášho vonkajšieho priestoru chcete trampolíne venovať. Zmerajte plochu a vyberte trampolínu, ktorá sa vám pohodlne zmestí a nechajte okolo nej dostatok miesta na bezpečné odrážanie sa.
2. Určite správnu veľkosť
Výber správnej veľkosti trampolíny závisí od toho, kto ju bude používať. Trampolíny sú dostupné v rôznych veľkostiach, bežne v rozmedzí od Ø250 cm do Ø426 cm. Čím väčšia trampolína, tým vyšší je všeobecne váhový limit. Rodiny s deťmi by si mali vybrať trampolínu s nosnosťou vhodnou pre deti aj dospelých. Väčšie rodiny alebo tie, kde budú spolu poskakovať dve deti, by sa mali rozhodnúť pre priestrannú trampolínu s vysokým váhovým limitom.
3. Bezpečnosť na prvom mieste
Bezpečnosť by mala byť pri výbere trampolíny vždy prvoradá. Ako už bolo spomenuté v predchádzajúcej časti, mali by ste uprednostniť umiestnenie trampolíny na mäkký povrch alebo v jeho blízkosti, aby ste tak znížili akékoľvek potenciálne riziko zranenia. Pre dodatočnú bezpečnosť je vonkajší okraj našich trampolín pokrytý ochrannou výplňou a dodávajú sa aj s bezpečnostnými sieťami, ktoré zabránia náhodnému zoskoku z trampolíny.
Odporúča sa tiež, aby trampolínu používala vždy len jedna osoba, pričom ale skákanie dvoch mladších detí vo všeobecnosti nie je problém.
4. Príjemný vzhľad
Vyberte si trampolínu, ktorá vylepší alebo minimálne zapadne do vzhľadu vášho vonkajšieho priestoru. Prízemné trampolíny ponúkajú elegantný a minimalistický vzhľad, zatiaľ čo nadzemné modely môžu dodať vašej záhrade hravý nádych.
5. Tipy na údržbu
Dávajte pozor na stav vašej trampolíny, aby ste mali istotu, že je v špičkovom stave. Pravidelne kontrolujte rám, pružiny a čalúnenie, či nevykazujú známky opotrebovania. Pravidelne čistite povrch trampolíny a sieť. Pri správnej starostlivosti a údržbe môže jedna z našich trampolín vydržať veľa rokov. Ak sa chcete dozvedieť viac o rôznych materiáloch používaných v trampolínach, pozrite si nášho detailného sprievodcu materiálmi vonkajšieho nábytku.
6. Myslite na budúcnosť
Tiež stojí za to mať na pamäti, že ak trampolínu kupujete pre svoje deti, tie vždy vyrastú oveľa rýchlejšie, ako čakáme, a tak trampolína s hraničným váhovým limitom môže nakoniec vydržať len pár rokov. Investícia do väčšej trampolíny s vyšším váhovým limitom zostane pre rastúce deti dlhšie vhodná.
7. Výhody skákania na trampolíne
Záhradná trampolína nie je len ďalšou pomerne veľkou hračkou na záhrade, ale môže poslúžiť aj ako fitness aktivita v prestrojení. Prospešná je najmä ako pohybová aktivita pre deti. Skákanie si vyžaduje koordináciu tela, udržiavanie rovnováhy, rýchlu reakciu a udržiavanie rytmu – a ak skáču so súrodencom alebo kamarátom, súčasťou aktivity bude aj sociálny aspekt.
Nechajte si poradiť v miestnej predajni JYSK
Ak máte akékoľvek otázky alebo by ste chceli získať viac informácií predtým, ako sa rozhodnete pre kúpu trampolíny, vždy môžete navštíviť miestnu predajňu JYSK a nechať si poradiť od našich zamestnancov. Môžete nás tiež kontaktovať cez chat v našom internetovom obchode.