Skupina JYSK

Spoločnosť JYSK je medzinárodná sieť obchodov so škandinávskymi koreňmi, ktorá predáva všetko do domácnosti. JYSK patrí do Lars Larsen group, spoločnosti, ktorú vlastní rodina pôvodného majiteľa a zakladateľa JYSKu, Larsa Larsena. Dánsky obchodník je vo svojej rodnej krajine známy tým, že vždy prináša skvelú ponuku v oblasti spania a bývania.

Keď roku 1979 otvoril svoju prvú predajňu v Dánsku, v druhom najväčšom dánskom meste Aarhus (kde sa mimochodom prevádzka stále nachádza), mal síce Larsen veľké ambície, ale ani len netušil, ako rýchlo sa bude jeho obchod rozrastať. Larsen otvoril ešte niekoľko mimoriadne úspešných prevádzok JYSK Sengetojslager (pôvodný názov prevádzok do roku 2001) na území Dánska, a v roku 1984 prvú prevádzku za hranicami Dánska - v susednom Nemecku.

Dnes spoločnosť JYSK Group pozostáva z viac ako 3 200 predajní v nasledujúcich 48 krajinách po celom svete: v Dánsku, Nórsku, Švédsku, Fínsku, Poľsku, Českej republike, Maďarsku, Holandsku, na Slovensku, v Nemecku, Rakúsku, Švajčiarsku, na Islande, v Kanade, Grónsku, na Faerskych ostrovoch, v Estónsku, Lotyšsku, Litve, na Ukrajine, v Kosove, Bulharsku, Rumunsku, Francúzsku, Veľkej Británii, Írsku, Slovinsku, v Severnom Macedónsku, Chorvátsku, Taliansku, Španielsku, Bosne a Hercegovine, Srbsku, Turecku, Arménsku, Čiernej Hore, Grécku, Albánsku, Vietnamu, Malte, Portugalsku, Gruzínsku, Tadžikistane, Moldavsku, Belgicku, Kuvajte, Spojených arabských emirátoch, Azerbajdžane.

Ročný obrat skupiny je približne 4,87 miliardy eur. Rast je stabilný a riadený, pričom celkový počet zamestnancov sa blíži k číslu 30 000.

Slovo „JYSK“ bolo vždy zámerne pridávané k názvu spoločnosti. Podľa Larsa Larsena predstavuje slovo „JYSK“ v dánčine čokoľvek alebo kohokoľvek z Jutského polostrova a je často spájane so skromnosťou, dôkladnosťou a čestnosťou - troma hodnotami, s ktorými sa Lars Larsen vždy stotožňoval. Spoločnosť JYSK je považovaná za dôveryhodného obchodného partnera.