Skupina JYSK

JYSK je medzinárodná obchodná sieť, ktorá ponúka „všetko pre domácnosť“. Jej vlastníkom je zakladateľ spoločnosti Lars Larsen, známy v celom Dánsku ako vynikajúci obchodník, ktorý má vždy tú „najlepšiu ponuku“.

Keď roku 1979 otvoril svoju prvú predajňu v Dánsku, v druhom najväčšom dánskom meste Aarhus (kde sa mimochodom prevádzka stále nachádza), mal síce Larsen veľké ambície, ale ani len netušil, ako rýchlo sa bude jeho obchod rozrastať. Larsen otvoril ešte niekoľko mimoriadne úspešných prevádzok JYSK Sengetojslager (pôvodný názov prevádzok do roku 2001) na území Dánska, a v roku 1984 prvú prevádzku za hranicami Dánska - v susednom Nemecku.

Dnes spoločnosť JYSK Group pozostáva z približne 2.700 predajní v nasledujúcich 52 krajinách po celom svete: v Dánsku, Nórsku, Švédsku, Fínsku, Poľsku, Českej republike, Maďarsku, Holandsku, na Slovensku, v Nemecku, Rakúsku, Švajčiarsku, na Islande, v Kanade, Grónsku, na Faerskych ostrovoch, v Estónsku, Lotyšsku, Litve, na Ukrajine, v Kosove, Bulharsku, Kazachstane, Rumunsku, Francúzsku, Veľkej Británii, Slovinsku, Severné Macedónsko, Chorvátsku, Taliansku, Španielsku, Bosne a Hercegovine, Srbsku, Arménsku, Indonézii, Čiernej Hore, Grécko, Albánska, Vietnam, Malta, Portugalsko, Gruzínsko, Bielorusko, Tadžikistanu, Moldavsko, Belgicko, Kuvajt, Dubaj,Thajsko, Írsko, Cyprus a Azerbajdžan.

Ročný obrat skupiny je približne 3,58 miliardy eur. Rast je stabilný a riadený, pričom celkový počet zamestnancov sa blíži k číslu 23.000.

Slovo „JYSK“ bolo vždy zámerne pridávané k názvu spoločnosti. Podľa Larsa Larsena predstavuje slovo „JYSK“ v dánčine čokoľvek alebo kohokoľvek z Jutského polostrova a je často spájane so skromnosťou, dôkladnosťou a čestnosťou - troma hodnotami, s ktorými sa Lars Larsen vždy stotožňoval. Spoločnosť JYSK je považovaná za dôveryhodného obchodného partnera.