Elastické aj klasické plachty na posteľ

Plachta je dôležitou súčasťou postele a matraca. Je dôležité dôkladne si vybrať správnu plachtu, ktorá bude dobre sedieť na mtrac. Mala by byť pohodlná a odolná, pretože ju používame každú noc. Mala by byť z materiálu, ktorý bude pre nás príjemný a bude sa nám na ňom dobre ležať. V ponuke nájdete klasické plachty bez gumičky, napínacie s elastickými rohmi a elastické plachty s elastickými okrajmi. Plachty nájdete v klasickej bielej farbe, ale aj sivej, modrej či staroružovej farbe.

V ponuke nájdete tiež nepremokavú plachtu a chránič matraca a menšie plachty pre deti. Ak chcete aby bola plachty naozaj napnutá, nezabudnite si dokúpiť napínače na plachtu.

43 výrobky
  43 výrobky

  Posteľné plachty

  Pri kupovaní plachty si zvyčajne môžete vybrať spomedzi dvoch druhov:

  • Klasické plachty
  • Elastické plachty

  V JYSKu predávame aj nepremokavé plachty, ktoré chránia matrac, napríklad pri inkontinecii. Nepremokavé plachty ochránia matrac pred nehodami a rozliatymi tekutinami. Chránič matraca ochráni matrac pred potom a ďalšími škvrnami. Ak máte matrac alebo vrchný matrac vyrobený z pamäťovej peny, používajte nepremokavé plachty alebo chránič matraca, keďže povrch takéhoto matraca nie je možné oprať.