Elastické aj klasické plachty na posteľ

Plachta je dôležitou súčasťou postele a matraca. Je dôležité dôkladne si vybrať správnu plachtu, ktorá bude dobre sedieť na mtrac. Mala by byť pohodlná a odolná, pretože ju používame každú noc. Mala by byť z materiálu, ktorý bude pre nás príjemný a bude sa nám na ňom dobre ležať. V ponuke nájdete klasické plachty bez gumičky, napínacie s elastickými rohmi a elastické plachty s elastickými okrajmi. Plachty nájdete v klasickej bielej farbe, ale aj sivej, modrej či staroružovej farbe.

V ponuke nájdete tiež nepremokavú plachtu a chránič matraca a menšie plachty pre deti. Ak chcete aby bola plachty naozaj napnutá, nezabudnite si dokúpiť napínače na plachtu.

Posteľné plachty

Pri kupovaní plachty si zvyčajne môžete vybrať spomedzi dvoch druhov:

  • Klasické plachty
  • Elastické plachty

V JYSKu predávame aj nepremokavé plachty, ktoré chránia matrac, napríklad pri inkontinecii. Nepremokavé plachty ochránia matrac pred nehodami a rozliatymi tekutinami. Chránič matraca ochráni matrac pred potom a ďalšími škvrnami. Ak máte matrac alebo vrchný matrac vyrobený z pamäťovej peny, používajte nepremokavé plachty alebo chránič matraca, keďže povrch takéhoto matraca nie je možné oprať.