Vrchné matrace

Na zabezpečenie dlhoročnej životnosti matraca odporúčame používať kvalitné vrchné matrace ako ochranu. Pri jeho použití sa zachováva tvar matraca, na ktorom je položený. Vrchný matrac tiež absorbuje časť potu, ktorý počas spánku vylúčite. Vrchný matrac je základom pre zabezpečenie čistoty, ochrany a zvýšenia komfortu vášho spánku. Chráni hlavný matrac pred nečistotami, opotrebením a vlhkosťou, čím sa predlžuje jeho životnosť. Vybrané modely je možné prať alebo majú prateľný poťah. 

Viac informácií o dôležitosti používania vrchného matraca sa dozviete v našom návode.

Ochrana matracov

Vrchné matrace poskytujú vyšší stupeň pohodlia a môžu kompenzovať nedostatky, ak je matrac príliš tvrdý alebo mäkký. Aj ustielanie postele bude o niečo jednoduchšie, pretože môžete jednoducho navliecť plachtu na vrchný matrac. Viac o rôznych typoch plachiet a spôsoboch ich použitia sa dozviete v našom sprievodcovi k posteľným plachtám.

Matrac môžete ochrániť aj použitím chrániča matraca, ktorý je tenší ako vrchný matrac a v rohoch je vybavený elastickými popruhmi. Chránič matraca je upevnený k matracu pomocou popruhov, ale dá sa jednoducho odstrániť a oprať.