Lars Larsen a jeho sen

Všetko sa začalo vynaliezavým a energickým mladým mužom z kraja s názvom Thy v severozápadnej časti Dánska. Po vyučení v obchode s textilom a následne obchode s nábytkom sa rozhodol založiť svoj vlastný reťazec s posteľnou bielizňou.

Tento mladý muž sa volal Lars Larsen. Peňazí síce nemal nazvyš, ale v hlave sa mu rodilo plno nápadov.

Ambicióznemu Larsenovi sa čoskoro podarilo zohnať niekoľko dodávateľov a banku ochotnú požičať mladému podnikateľovi. Šlo o malú dánsku banku Nørresundby Bank a Lars Larsen jej odvtedy ostal verný až dodnes.

Larsenovou víziou bolo mať sieť obchodov a s takým veľkým plánom ani nezáležalo na tom, kde v Dánsku bude stáť ten prvý. Najvhodnejšie miesto sa našlo v meste Aarhus na Jutskom polostrove – a tak prvá predajňa JYSKu otvorila 2. apríla 1979 svoje dvere zákazníkom práve tu. Táto predajňa funguje do dnešného dňa. Keďže bolo otvorenie prvej predajne úspešné, o ďalších 14 dní bola otvorená druhá a za ďalšie tri týždne tretia predajňa.

Obchodný duch a skvelá ponuka bola vždy základným kameňom úspechu Larsa Larsena. Aj preto je jeho oficiálny titul "The Tradesman" - Obchodník.

Autobiografia Larsa Larsena

V súvislosti s 25. výročím založenia JYSKu vydal Lars Larsen v roku 2004 autobiografiu, v ktorej rozpráva o svojom živote a prvých 25 rokov JYSKu.

O tom, ako sa stala myšlienka príbehom globálneho úspechu, si môžete prečítať tu: