Lars Larsen a jeho sen

Všetko sa začalo vynaliezavým a energickým mladým mužom z kraja s názvom Thy v severozápadnej časti Dánska. Po vyučení v obchode s textilom a následne obchode s nábytkom sa rozhodol založiť svoj vlastný reťazec s posteľnou bielizňou.

Tento mladý muž sa volal Lars Larsen. Peňazí síce nemal nazvyš, ale v hlave sa mu rodilo plno nápadov.

Ambicióznemu Larsenovi sa čoskoro podarilo zohnať niekoľko dodávateľov a banku ochotnú požičať mladému podnikateľovi. Šlo o malú dánsku banku Nørresundby Bank a Lars Larsen jej odvtedy ostal verný až dodnes.

Začiatky v Aarhuse

Larsenovou víziou bolo mať sieť obchodov a s takým veľkým plánom ani nezáležalo na tom, kde v Dánsku bude stáť ten prvý. Najvhodnejšie miesto sa našlo v meste Aarhus na Jutskom polostrove – a tak prvá predajňa JYSKu otvorila 2. apríla 1979 svoje dvere zákazníkom práve tu.

Osobné vlastníctvo

Lars Larsen je majiteľom koncernu JYSK a jeho dcérskych spoločností, vrátane pobočiek v zahraničí, Dänisches Bettenlager a Bettenwelt. Okrem JYSKu Lars Larsen vlastní alebo spoluvlastní niekoľko ďalších spoločností: Bolia.com je reťazec internetových obchodov s nábytkom, ktorého predvádzacie miestnosti sa nachádzajú vo väčších európskych mestách. Interior Direct je veľkododávateľ nábytku pre hotely a konferenčné zariadenia. Himmerland Golf & Spa Resort je jedno z najatraktívnejších a najlepšie vybavených golfových ihrísk v Škandinávii s vlastným prvotriednym hotelom.

Autobiografia Larsa Larsena

Tu si môžete prečítať autobiografiu z roku 2004 o zakladateľovi JYSKu.