OBCHODNÍK. TO BOL OFICIÁLNY – A NEFORMÁLNY – TITUL LARSA LARSENA, KTORÝ V ROKU 1979 ZALOŽIL SPOLOČNOSŤ DNES ZNÁMU AKO JYSK.

Od úplného začiatku boli základom práce Larsa Larsena výborné obchodné znalosti a skvelé ponuky. Skvelé obchodné znalosti sú tiež dôvodom úspechu a expanzie spoločnosti JYSK, z ktorej sa stala medzinárodná sieť obchodov s príslušným online podnikaním.

Lars Larsen patril svojho času k najznámejším a najpracovitejším obchodníkom v Dánsku. A to nielen preto, že účinkoval v celoštátnych televíznych reklamách od založenia spoločnosti JYSK, ale známym sa stal aj vďaka tomu, že mal vždy skvelú ponuku pre všetkých.

V priebehu rokov dostal Lars Larsen ocenenia za svoje úsilie v rámci dánskej obchodnej komunity aj celého Dánska. V roku 2009 ho jej veličenstvo kráľovná Margaréta II. menovala za rytiera rádu Dannebrog za jeho úsilie v dánskej obchodnej komunite a v roku 2017 bol povýšený na rytiera rádu Dannebrog 1. triedy. V roku 2018 obdržal Lars Larsen čestné ocenenie Den Berlingske Fonds Hæderspris za svoj výnimočný prínos pre Dánsko.

V roku 2004 vydal Lars Larsen svoju autobiografiu, ktorá prezrádza veľa o jeho živote a kariére. Keď bola kniha vydaná, všetky domácnosti v Dánsku mali vlastnú kópiu a kniha sa odvtedy preložila do viacerých jazykov.

Lars Larsen zomrel vo svojom dome v auguste 2019 v kruhu svojej najbližšej rodiny.