Zrkadlá do každej izby

Zrkadlo využijete v akejkoľvek miestnosti. Okrem svojej praktickej funkcie slúži aj ako skvelá dekorácia. Použitie zrkadiel má mnoho výhod. Okrem toho, že zrkadlo je praktický kúsok, vďaka nemu pôsobí miestnosť priestrannejšie a svetlejšie. Nie je nič jednoduchšie, ako zavesiť zrkadlo na stenu a posunúť tak vzhľad miestnosti na vyššiu úroveň. V sortimente nájdete klasické okrúhle ale aj hranaté zrkadlá.

Ak chcete oživiť miestnosť, vybrať si môžete zrkadlo v zlatej alebo striebornej farbe s dekoračným rámom. Do menšieho priestoru sa skvele hodí menšie okrúhle zrkadlo. Ak si neviete vybrať, prečítajte si v našom blogu ako si vybrať vhodné zrkadlo do domácnosti.

Použitie zrkadla

Použitie zrkadiel má mnoho výhod. Okrem toho, že zrkadlo je praktický kúsok, vďaka nemu pôsobí miestnosť priestrannejšie a svetlejšie. Pri výbere zrkadla je ale potreba brať do úvahy niekoľko vecí: kam ho chceme umiestniť, aký bude jeho účel, aký by mal mať rozmer a vzhľad rámu. Nemusíte sa obmedzovať a nástenné zrkadlo používať len v kúpeľni alebo na chodbe. Zrkadlá majú množstvo výhod, takže sú ideálne aj do obývacej izby, jedálne ale aj do každej malej či tmavej miestnosti, kde pomáha zväčšiť priestor. Existuje niekoľko vecí, ktorým by ste sa pri použití zrkadiel mali vyhnúť:

  • Nevešajte zrkadlo oproti posteli. Pri zaspávaní je dôležité, aby vás nerušil pohľad na vlastné pohyby alebo pohyby vášho partnera odrážajúce sa v zrkadle.
  • Nevešajte dve zrkadlá oproti sebe. Svetlo by sa totiž odrážalo z jedného zrkadla do druhého.
  • Nevešajte zrkadlo priamo oproti oknu. Zrkadlo bude síce odrážať denné svetlo do vašej izby, ale zároveň vás môže oslepovať.
  • Nevyberajte do kúpeľne zrkadlo s dreveným rámom. Zrkadlo by malo odolať vlhkosti.