JYSK - Zamestnávateľom roka na Slovensku aj v Česku

17.06.2024

 

Zamestnanci v Česku a na Slovensku sú s JYSKom, ako zamestnávateľom, veľmi spokojní. Potvrdilo sa to, keď spoločnosť vyhrala ocenenie AON zamestnávateľ roka 2018 vo veľkom prieskume personálnej agentúry AON.

27. február bol pre JYSK na Slovensku a v Česku skvelý deň. Na odovzdávaní cien v Prahe si generálny riaditeľ Peter Brányik a HR manažér Jan Bek prevzali ocenenie AON zamestnávateľ roka 2018 v Českej republike aj na Slovensku.

Titul Zamestnávateľ roka bol udelený na základe výsledkov prieskumu spokojnosti a motivácie zamestnancov. Spoločnosť s najvyšším skóre si domov odniesla ocenenie najlepší zamestnávateľ. Personálna agentúra AON vykonáva tento prieskum už od roku 2004.

„Pre spoločnosť je to značka kvality. Skvelé hodnotenie od našich zamestnancov vypovedá o tom, že našu firemnú kultúru a prácu oceňujú,“ hovorí Jan Bek, HR manažér JYSK Česká republika a Slovensko.

JYSK sa do prieskumu zapojil už dvakrát, ocenenie však vyhral po prvý raz.

 „Prvýkrát sme sa zapojili pred dvomi rokmi. Napadlo mi, že nastal čas zapojiť sa opäť, keďže sme za posledné dva roky urobili veľký pokrok a vynaložili nemalé úsilie na zvýšenie spokojnosti a motivácie zamestnancov. Našli sme spôsob ako s našimi zamestnancami komunikovať jasnejšie. Z tohto ocenenia sa naozaj veľmi tešíme a sme naň hrdí,“ hovorí Jan Bek.

 

Vzdelávanie a rozvoj sú veľmi dôležité

Výsledok prieskumu ukazuje, že JYSK získal najvyššie skóre za vzdelávanie a rozvoj zamestnancov. Filip Kroupa, oblastný manažér v zácviku, tvrdí, že JYSK skutočne dodržiava zamestnanecké prísľuby a vytvára kariérne príležitosti.

 „Pred niekoľkými rokmi som z JYSKu odišiel. Neskôr som sa však vrátil a to práve kvôli možnostiam rozvoja. Moja skúsenosť je, že nemusíte vedieť všetko, aby ste sa posunuli na kariérnom rebríčku vyššie. JYSK vás naučí to, čo potrebujete vedieť, ale vy musíte preukazovať odhodlanie,“ hovorí Filip Kroupa a zároveň dodáva, že pre zamestnancov je veľmi dôležitý aj spôsob komunikácie a vzájomné zdieľanie skúseností a najlepších postupov.

Pre HR manažéra Jana Beka predstavuje toto uznanie naozaj veľa.

 „Som veľmi rád, že zamestnanci ocenili naše úsilie. V JYSKu berieme prísľuby zamestnancom vážne. Veríme napríklad, že rozvoj jednotlivca znamená rozvoj pre celú firmu. Nie sú to len prázdne slová z plagátu. Medzi zamestnancami v predajniach sú tieto prísľuby živé. Naplňujeme ich konkrétnymi rozvojovými krokmi na úrovni jednotlivca,“ vysvetľuje Jan Bek.

Verí, že toto ocenenie môže JYSKu v oboch krajinách zaistiť do budúcnosti viac záujemcov o prácu.

 

Fakty:

Prieskum AON BEST EMPLOYER 2018

 • Česká republika
  • Zapojené spoločnosti: 55
  • Zamestnanci, ktorí vyplnili prieskum: 16 974
 • Slovensko
  • Zapojené spoločnosti: 45
  • Zamestnanci, ktorí vyplnili prieskum: 21 357

 

JYSK na Slovensku a v Českej republike

 • Dnes má JYSK 86 predajní v Českej republike a 43 na Slovensku.
 • 660 zamestnancov pracuje pre JYSK v Českej republike a 320 zamestnancov na Slovensku
 • V januári 2019, JYSK usporiadal veľkú party pre všetkých zamestnancov v Českej republike a na Slovensku.